Menu
Menu

Z początkiem maja na terenie Parku Słonecznego na Gaju stanie scena Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W ramach inicjatywy „Parki Europejskiej Stolicy Kultury” Gaj stanie się jednym z 10 miejsc we Wrocławiu, gdzie od maja do października, w każdy weekend, odbywać się będą wydarzenia artystyczno-kulturalne, mające na celu promocję idei ESK. Scena Parku Słonecznego ESK na Gaju dostępna będzie dla każdego, kto będzie chciał wzbogacić kulturowo pejzaż osiedla. Zatem zapraszamy wszystkie osoby z ciekawą pasją do zaprezentowania się na scenie.

Poza Gajem pawilony kultury staną w parkach: Południowym, Grabiszyńskim, Staszica, Zachodnim, Tołpy, na Strachocinie, na Gaju, w Leśnicy, na Karłowicach oraz na Wyspie Piaskowej.

Każdy z pawilonów (scen) kultury  otwarty będzie we wszystkie weekendy (soboty i niedziele) od 30 kwietnia do 2 października. To mieszkańcy osiedla, miasta, są gospodarzami pawilonów kultury. To od nich zależy, czy miejsca te wypełnią się spotkaniami, koncertami, wystawami, wykładami, teatrami, będą czytelnią pod chmurką czy plenerowym miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Warsztaty, prezentacje, wykłady, koncerty, gry i zabawy, wspólne czytanie – to tylko niektóre z zeszłorocznych wydarzeń w pawilonach kultury. Organizatorzy liczą, że w roku Europejskiej Stolicy Kultury wrocławianie i osoby odwiedzające nasze miasto będą podobnie zaangażowani i zaproponują ciekawe wydarzenia, które odbędą się w plenerze. Funkcje, jakie będą pełnić sceny przypiszą sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki!

Z całego wyposażenia korzystać można bezpłatnie, a oferowane wydarzenia są darmowe dla publiczności.

Wszystkie pawilony mają swoich opiekunów. Do nich może się zgłosić każdy, kto ma pomysł na zagospodarowanie pawilonu kultury oraz przestrzeni wokół. Na Gaju za scenę w Parku Słonecznym odpowiada Rada Osiedla Gaj we Wrocławiu. Wystarczy mail na adres: gaj@osiedle.wroc.pl z krótkim opisem występu i preferowanym terminem.

Tekst za: gaj-osiedle.wroclaw.pl

Znajdź idealne mieszkanie dla siebie:
magnifiercrossmenu